S nadcházejícím podzimem a plány na příští rok souvisí také nákup zeminy a hnojiva. Jakkoli nejsem přílišným příznivcem hnojiv, nerada bych, aby mi vše, co zasadím zašlo na úbytě nebo nedostatku minerálů. 

Vzhledem k tomu, že se hodlám vrhnout na pěstování borůvek, bude nutné vyměnit stávající půdu za rašelinu - na jednu rostlinu mi vychází 125 l rašeliny (cca), nejlevnější rašeliny se pohybují cca 300,- za 250 l. Plánuji pořídit 2-3 rostliny. Dále, pokud zbudou prostředky, bych pořídila zahradní zeminu alespoň na částečné obohacení stávající půdy na záhonech (snad už bude i čerstvý kompost, tak nebude potřeba této zeminy moc).

Co se týká hnojiv, plánuji dokoupit buď komplexní hnojivo na veškeré drobné ovoce v jednom, nebo jednotlivá balení (např. od Biominu) na borůvky, na maliny a ostružiny, na rybíz, angrešt a jostu. Cena jednotlivých balení vychází cca na 60,-, univerzální hnojivo vychází na více než 100,-.

Máte zkušenosti s konkrétními produkty?

______________________

I am all in soil and fertilizers research. Currently, I am looking for a cheap turf for my future bluberries, "normal" garden soil (with a fertilizer) and fertilizers for blueberries, raspberries, gooseberries, jostaberries and currants. 

What recommendations do you have?
 

Leave a Reply.