Léto nám znenadání skončilo a s ním také (snad) pauza na blogu.. co se úrody týče, sezóna byla úspěšná na jablka a ostružin (budeme spotřebovávat dlouho), středně úspěšná na dýně (kupodivu některé rostliny měly 1 dýni a jedna rekordmanka asi 10, nevím, čím to je), cukety (ty by bývaly úspěšnější, ale bohužel slimáci rostliny zlikvidovali ještě v zárodku) a brambory.

S blížícím se podzimem přibyly na zahrádku 2 rybízy a 1 angrešt Hinnomaki (přesun z jiné zahrádky), maliníky a brusinka (o tom více v dalším příspěvku), trvalky (astry a jim podobné) a cibuloviny dovezené z Anglie.

Na pravou předzahrádku za stávající klasické narcisy přibyly miniaturní narcisy "Jack Snipe" (vlevo) a "Jonquilla Pipit" (za narcisy vpravo), vpředu vedle pryskyřníků pak Puschkinia libanotica (puškínie). Na levé předzahrádce, která je částečně blokovaná ostružiníkem, přirostly miniaturní narcisy "Triandus Thalia" a Scilla siberica (ladoňka).
_________________________

The summer is over, and so is this blog pause. Concerning the crop, this season was good for blacberries and apples, medium for squashes (some plants carried 1 squash only and one plant had more than 10 squashes.. how so?), zucchinis and potatoes.

We are prepared for autumn - 2 redcurrants and 1 gooseberry (Hinnomaki), raspberries and cranberry plant (more on that in following post), perennials, and bulbs from UK - these are miniature narcissus Jonquilla Pipit, Jack Snipe and Triandus Thalia, Scilla siberica and Pushkinia Libanotica. All went to our front gardens, hopefully there will be a photo of them flowering next year!

Picture
pravá předzahrádka / front garden on the right side
Picture
levá předzahrádka / front garden on the left side
Picture
jak vypadala pravá přezahrádka před rokem / this is how the right front garden looked a year ago.
 


Comments
Leave a Reply