Picture
Červenec se překulil do srpna a začíná hlavní sklizeň. V našem případě se jedná o sběr rajčat, která začínají červenat (na fotce je pouze pár "chudáků", kteří spadli po bouřce na zem ještě v zeleném kabátku).

Ovšem pozadu nezůstávají ani bylinky - v bujném růstu je bazalka (vlevo již otrhaná, vpravo připravena k použití) a zakořeňuje i rozmarýn, který jsem se jala rozmnožit ze stávajícího jednoho keříku. Zbytek zeleně na snímku je sušící se oregáno (vlevo nahoře, visí na okně) a otrhaný rozmarýn a saturejka. 

Každý den je něco nového, každý den dozraje 5 ostružin, zvětší se jablka, zvětší kompost a povyroste tráva. Léto je fajn.

____________________________________

August is the new July and the main harvest is now in process. You can see some yellow-orange-green tomatoes which accidentally fell from plants due to the storm of last days (the red ones had been "used" before the photo was taken).

Apart from tomatoes, the herbs are also playing a part in kitchen duties - two basils (the left one was duly involved in cooking last week), rosemary on the right side and rosemary, oregano and savory leaves (using the word "savory" for the first time - although it is not a such surprise compared to Czech "saturejka").

Enjoy your summer!

 

Leave a Reply.