Na zahrádku mi chybí kvalitní zahradni nůžky a pila na prořezávání větví - jaké máte zkušenosti? Nemyslím teď jen zkušenosti s konkrétním výrobkem (tedy značkou), ale spíše s tím, co se obecně vyplatí...

U zahradních nůžek: je lepší ráčnový mechanismus nebo se vyplatí investovat do "obyčejných" nůžek, za to lepší kvality? Prozatím mám vybrány http://www.gardena.com/cz/tree-and-shrub-care/secateurs/racnove-nuzky-smartcut-comfort/ , které mi připadají jako dobrý kompromis obyčejných nůžek a příliš drahých nástrojů. Na internetu se dají sehnat okolo 700,- (myslím, že nůžky za 200-300,- se nemohou dlouhodobě při pravidelném provozu vyplatit), ovšem netuším, zda ráčnový mechanismus není a) zbytečný luxus, b) náchylný k rozbití.

Vyřešenohttp://zahradavsrdci.weebly.com/1/post/2013/06/zahradn-nky-2-st.html

U zahradních pil je to složitější: prozatím mám spadeno http://www.gardena.com/cz/tree-and-shrub-care/hand-saw/combisystem-zahnuta-zahradnicka-pilka/ (nebo víceméně stejné pily u konkurence), ovšem netuším, jestli se vůbec to zahnutí na konci vyplatí, respektive zda naopak nepřekáží. Zároveň se vás chci zeptat na to, zda se vyplatí kombi systém (tedy možnost pro prodloužení do výšky použít s násadou).

Máte zkušenosti s lepšími nástroji na prořezávání větví (nůžky na větve, např. http://www.gardena.com/cz/tree-and-shrub-care/loppers/nuzky-na-vetve-680-a-classic/)?

Používáte k prořezávání i jiné nástroje, např.  žabku?

Za Vaše zkušenosti předem děkuji!
 

Leave a Reply.