Podivuhodná rostlina / An exceptional plant
 
 
První sklizeň pár ředkviček - zatím jediné, co se na zahrádce "chytlo" a nebylo požráno od slimáků a spol.
____________________________

First crop - radishes are (as to this date) the only plant which is resistent to slug attack).
 
 
Protože vloni téměř všechny rebarbory zhynuly, dávám jim ještě jednu šanci a udělala jsem jim mezi maliníky malou oázu s dvěma kousky... tak uvidíme.

P.S:- kadeřavost broskvoní udeřila, takže příště místo Sulky Kuprikol a nechám se překvapit.
________________________________
Regarding the fact that nearly all rhubarb plants died (i.e. were eaten by something) last year, I gave them another chance and created a little "rhubarb" place within our plot. Hope that they (2 plants) will like it and provide us with that yummy thing next year.

P.S:- leaf curl disease is back! I have to change the agent next year and compare the results. More to come!
 
 
V obrazové podobě / In photos:
Picture
kvetoucí broskvoň - doufám, že letos bez kadeřavosti / blooming peach tree; all fingers crossed against the leaf curl disease
Picture
naše broskvoň kráska / our peach beuty
Picture
už i druhý foliovník je na místě / even the second polytunnel has its own place
Picture
pergola se už pár let válela ve sklepě - teď je domovem pro majoránku a mendevillu, po levé straně kvěštináče s pažitkou, po pravé truhlíky se špenátem / this pot lived long in our cellar - now it provides a sanctuary for mandevilla and marjoram, pots on the left side are full of chives and those on the right side with spinach
Picture
náš nový obyvatel - pískoviště / our new neighbor - sandpit
 
 
Koupeno dnes v zahradnických potřebách v Bělehradské ulici v Praze - doporučuji navštívit, prostor je využit do nejmenšího zbytku a mají tam krom českých výrobků (viz sázecí kolík - plastový - za 69,-, cibule sazečka - bílá - 200 g za 28,-) i anglická semena. Ta mne zaujala natolik, že jsem musela alespoň dva kusy vyzkoušet.

Cibule a mák půjde zítra na záhon, těším se, jak budou úspěšné...
__________________________
Purchased in the Prague centre nursery - some of Czech (i.a. onion seeds), some of British production (Johnson´s seeds), which caught my attention. Any experience with the peony poppy?
 
 
Dnes jsem měla možnost strávit na zahrádce celé 3 hodiny - a jak prokoukla! Nejdříve jsem vyčistila, respektive rozšířila odvodní strouhu od hlavního kohoutu, který nám přivádí vodu na pozemek, a využila zbylé cihly (jelikož je nebylo možno s ohledem na jejich stav použít zpět jako ostění strouhy) jako hranici zatím nedokončených záhonků. Pár cihel a hned to vypadá lépe. Trochu jsem plela, udělala ohýnek a vyčistila okolí ohniště a zalévala ve fóliovníku.

Krásné jaro všem!
_______________________________
I managed to have 3 hours in our garden! I cleaned and widened the drain which leads water from our plot and used unusable (due to their state) bricks to delimit two beds. A few bricks and what a change! I weeded a bit, made a bonfire and cleaned the area as well... sorry for the poor photo quality - they were taken just before sunset.

Enjoy your spring!
 
 
Pouze krátký seznam - foliovník / The list is short, mainly for me to remember:
Mibuna (od/from Seedy Penpal)
Kvinta ředkvička / radish 
Mignon mrkev / carrot
Parabell mrkev / carrot (od/from Seedy Penpal)
pastinák / parsnip

Volně na záhony / Out of polytunnel:
Gerda cibule zimní / onion
Mix cibule kuchyňská / mixed colours onion
pažitka / chives

V květináčích / In pots:
špenát / spinach
 
 
Picture
iris reticulata, 3 variety
Picture
tulipány rostou a vyznačují, jak asi původní záhon vypadal / the tulips grow and indicate how the flower bed was originally planned
 
 
Picture
Minulý týden (19. března) jsem zasázela první semínka do foliovníku - prostor v něm jsem rozdělila na půlku a v první půlce (blíže k objektivu) jsem zasela 2 řádky a mezi něj ředkvičky, v druhé půlce rovněž 2 řádky, tentokráte mrkve a mezi ně salát. Podél foliovníku jsem vysela semínka cibulky a do rohu pažitku (tu jsem také vysela do dvou květináčů).

Teď už jen počkat, zda něco vzejde...

Co se týká foliovníku, je to "akční" 3-metrový foliovník z Albertu (prodávaný někdy v únoru 2014) za 299,-. Podobný typ měl později v akci i Lidl, pouze s tím rozdílem, že byl perforovaný (tento je ze silnější folie bez průduchů). Foliovník vypadá bytelně (bylo do něj zdlouhavé dostat kovové oblouky, jak je folie pevná), zkušenosti s ním prozradím po sezóně.

Minulý týden jsem také dokončila druhý "nástřik" sulky na broskvoň (v popředí fotky) proti kadeřavosti, která ji minulý rok trápila a zbavila veškeré úrody. Jsem zvědavá, zda se načasování aplikace podařilo tak, aby se kadeřavost letos neobjevila (chytré články poradily, že není zas tak důležité, čím broskvoň stříkáte - tedy v rámci konkurenčních výrobků, ale kdy tak činíte).
_____________________________

Last week, I finally managed to sow some vegetable seeds into my new polytunnel - parsnip, carrot (yey, even parrot carrots from my Seedy Penpal), radishes and lettuce (again from my Seedy Penpal). I continued with onion seeds alongside the polytunnel and chives in the corner (and two containers).

Fingers crossed and looking forward to any result!

Furthermore, I managed to apply the spray-fertilizer against the leaf curl disease to my peach tree - I am fairly curious about the result. As I read earlier, it is not important what product do you apply (considering products aimed at the leaf curl disease), but when do you apply it... I counted approximately 40 days when the temperature was above 7 degrees and then applied 2 layers (within a week).

 
 
Picture
květen 2013 / May 2013
Picture
červen 2013 / June 2013
Picture
březen 2014 / March 2014