Picture
Po dvou hodinách aktivního klikání a dnech velkého přemýšlení jsem udělala pořádnou podzimní objednávku drobného ovoce. Obchodů, kde koupit, bylo na výběr hodně, ovšem po zvážení 2 faktorů, tedy a) ceny a b) dostupnosti všeho, co jsem chtěla, v jednom obchodě, zvítězilo zahradnictví Na Zázvorce v Tatobitech.

Jak objednávka dopadla, vidíte vpravo - celkem 2x borůvka (nakonec zvítězily kanadské a středně pozdní) - k tomu doporučuji skvělé srovnání dostupných odrůd (samozřejmě nikoli vyčerpávající), 4 maliníky (dala jsem na radu známých a pořídila rovněž 1 žlutý maliník), 2 angrešty (oproti plánům oba keřové, myšlenka stromkového se mi, nevím proč, příčí - jeden již na zahrádce máme a nějak mne odrazuje mít ho ještě dvakrát) a 2 rybízy (černý keřový a červený stromkový, o tom jediném jako o stromku jsem byla přesvědčena, sousedi mají a vypadá nádherně). Jinak stromky jako takové mi připadají zvláštní, usnadňují sice sběr a jsou možná estetičtější, ovšem nutně musí být menší výnosnost (ačkoli kvalita plodů je prý vyšší) a kratší životnost (což je pravda).

O všech odrůdách jsem si něco přečetla (včetně recenzí) a snad jsem nevybrala špatně, ovšem skutečnost ukáže až čas.

Tak teď jen připravit půdu a jdeme v říjnu na to!
____________________________________

I finally decided to order all berries! I gladly devoted 2 hours to online ordering at zahradnictví Na Zázvorce (cheap shop and all berries in one place) and many previous days to think about the varieties I want.

You can see the order result above: I ordered 2 blueberries (middle-late ones) - I deeply recommend this comparison of available varieties (thus not exhausting), 4 rasberries (I was inspired by my friend to buy the yellow raspberry which I did not consider to buy at first), 2 gooseberries (bush "version", because I consider the "tree" version to be quite weird)* and 2 currants (bush blackcurrant and tree redcurrant which I wanted - our neighbours have a truly magnificent one!).

I read few articles and recommendations about all varieties, so I hope that I have chosen appropriately.

*BTW, do you have tree gooseberries available in your countries?? I did not find any in English-written websites.

 

Leave a Reply.