Picture
V návaznosti na minulý článek o možnosti ochrany dětí před pádem do jezírka přidávám pokračování příběhu: kari síť je již zakoupená a rozdělená na 2 půlky tak, aby zakryla jezírko ve 2 vrstvách (a vznikla tak oka 5x5 cm namísto stávajících 10x10 cm).

Dnes jsem podnikla první fázi natírání (doporučen mi byl Hammerite přímo na rez, zakoupila jsem nejmenší balení), barvu jsem vybrala tmavě šedou - jen natření jedné vrstvy 1,5 x 2 m (doporučovány jsou 2) trvalo 3 hodiny, což je tedy docela dost. Výsledný efekt po prvním nátěru bude překvapení příště, poněvadž za mé přítomnosti lak neuschnul. S lakem se ale příjemně pracovalo (zdržení bylo dáno spíše drážkovanou strukturou povrchu kari sítě), druhá vrstva by tedy mohla být rychleji hotová. Co se týká množství, asi by bylo lepší mít větší balení, malá nádoba je ideální na důkladné natření této jedné sítě o rozměrech 1,5 x 2 m.

_____________________________

As I promised earlier, I purchased the mesh (5mm wire, netting 10 x 10 cm. 2 pc a 1,5 x 2 m). So the final netting shall be 5 x 5 cm.

I managed to get the mesh painted today (only the first layer of Hammerite Direct to Rust, which was recommended to me, took 3 hours!), I hope that the second layer will be a lot quickier... However, the Hammerite paint is really a good tip as you do not need any base paint and you can apply it to any "normal" surface. The smallest available tin is, according to my experience, ideal for a mesh 1,5 x 2 m.

 

Leave a Reply.