Picturezdroj: www.boruvky.org
Jelikož se blíží termín, kdy bude třeba zasadit sazenice borůvek - já osobně budu vycházet z podle mého názoru kvalitně zpracovaných pokynů Pavly Chlouby. Kromě zakoupení sazenic a výběru vhodného místa je snad nejtěžší sehnat větší množství rašeliny za rozumnou cenu, protože kupovat okolo 300l rašeliny v klasických baleních 50 a 75l je dosti nehospodárné.  Velikosti balení se různí, ovšem akceptovatelné (rozuměj převozitelné běžným vozem) nejvyšší množství pytlované rašeliny je 300 či 350l. Kde ho ale sehnat? 

Na internetu se tato balení dají sehnat relativně lehce, ovšem přičteme-li dopravné, které díky hmotnosti rašeliny přijde poměrně draho, by výsledná cena převýšila zcela jistě i cenu za nákup menších balení. Pátrejte proto ve svém regionu a hledejte možnost osobního odběru (zejména severní a východní Čechy). V Praze jsem zkoumala tyto možnosti:
1) Hornbach a OBI - mám je blízko, proč ne. V OBI o těchto baleních věděli, už ale netušili, jestli je mají skladem (neměli). Otázkou je, zda-li je někdy mají.. V Horbachu mají balení 300l za cca 390,-.
2) menší zahradnictví - Chládek a spol. Mají bohužel jen menší balení.
3) specializované prodejny - např. ZEKOM - mají a cenově výhodné (350l za cca 340,-), jako pozitivum lze vidět i možnost odběru mulče či zahradní zeminy.
4) internetové obchody s osobním odběrem u Prahy - z boruvky.org jsem zvolila odběr já (350l za 350,-), jednání vlídné a možnost zakoupení i sazenic borůvek. Odběrné místo - Velké Přílepy.
____________________________________

This post is dealing with peat - not peat itself, but the accessibility of big (300-350l) bags of peat. You may find small bags (50/75l) in normal shops and garden centres; however, I managed to find a few places where you may buy these big bags for reasonable price and with individual takeover even in Prague.

 


Comments
Leave a Reply